20 Dostałam pączki

Słuchajcie idę sobie drogą. Podchodzi do mnie starszy pan i mówi (czy mogę pani pomóc) na co ja że tak chętnie. Człowiek ten zaczyna mówić (jak pani sobie daje rade. Podziwiam… to musi być trudne…), nagle facet się rozpłakał i mówi (proszę tu stanąć i poczekać), więc stanęłam, Czekam tak koło 10 minut i przyszedł i mówi )proszę to dla pani) i dał mi reklamówkę Pączków. Normalnie nie wiedziałam co zrobić, wzięłam te pączki i podziękowałam. Facet mnie podprowadził pod przystanek i poszedł
.

19 patryjotycznie

18 ruskie rytmy

17 hiszpanskie rytmy

16 na przejściu

Witajcie
Opowiem wam coś. Chce przejść przez ruchliwe bardzo przejście , które składa się z pięciu etapów i na końcu idziemy przez tory tramwajowe. Pewna starsza pani proponuje mi pomoc. Chce ją złapać pod rękę, a ona na to że będzie mną sterować: (w prawo, w lewo stop). Bardzo nie lubię tego przejścia więc potrzebowałam żeby ktoś mnie przeprowadził, ale nie w taki sposób. Efekt był taki że kobieta się uparła a ja bym wpadła pod rozpędzone auto.

15 zainspirowana wpisem pewnej eltenowiczki o fałszywym przyjacielu

Przyjaźń jest jedną z największych wartości w naszym życiu. Posiadanie przyjaciela to prawdziwe szczęście: jest to zaufana i szczera bliska nam osoba, na którą zawsze możemy liczyć. Co jednak, kiedy człowiek, którego uważamy za przyjaciela okazuje się być fałszywy, oszukuje nas, obmawia i wyśmiewa?
Rozpoznanie fałszywego przyjaciela jest bardzo bolesne, sprawia ogromny zawód. Jak rozpoznać fałszywych przyjaciół i się przed nimi ustrzec? Jest na to kilka sposobów.
Jak rozpoznać fałszywego przyjaciela?
Rozpoznanie fałszywego przyjaciela nie zawsze jest łatwe, czasami dopiero po długoletniej znajomości dostrzegamy symptomy, mówiące nam, że dana osoba może wcale nie być naszym prawdziwym przyjacielem i przyjmować pewną maskę. Jak uchwycić dwulicowość i stwierdzić, że nasz przyjaciel lub nowo poznana osoba, która chce nim zostać, jest fałszywa? Opis obejmuje pięć, podstawowych oznak.
Po pierwsze: zazdrości sukcesów i cieszy się z niepowodzeń
Prawdziwy przyjaciel dzieli z nami wszelką radość, cieszy się z naszych sukcesów i wspólnie z nami je świętuje. Fałszywy odwrotnie: nie tylko nie cieszy się z naszego powodzenia ale również nam zazdrości. Specjalne umniejsza nasze sukcesy, wykazuje tylko pozorne zainteresowanie, a tak naprawdę jest wściekły, że zrobiliśmy coś dobrze. "Doskonale napisana praca, kto Ci w tym pomagał?", "Piękna bluzka, naprawdę mieścisz się jeszcze w taki rozmiar?": te i inne sposoby komunikowania się są typowe dla fałszywych przyjaciół.
Podobnie kwestia ma się w przypadku porażek. Kiedy prawdziwy przyjaciel pocieszy nas po niepowodzeniu, fałszywy będzie czerpał z niego radość i poprawiał sobie nastrój wiedząc, że coś się nam nie udało. Poza tym, o porażce będzie przypominał nam jeszcze długo później, niejako pławiąc się w naszym smutku.
Po drugie: jest interesowny
Prawdziwy przyjaciel zawsze ma dla ciebie czas, odzywa się często albo przynajmniej regularnie, podtrzymuje kontakt, interesuje się tym, co robisz, jak się czujesz, co u Ciebie słychać. Przyjaciele fałszywy jest przy Tobie tylko wtedy, kiedy… ma akurat czas lub jakąś sprawę do Ciebie. Kiedy się nudzi lub ma wolną chwilę, zamęcza się wręcz swoim towarzystwem i swoimi sprawami, wykazując jednocześnie pozorne zainteresowanie Twoim życiem. Nie widzi problemu w tym, żeby wprosić się na kawę, kiedy masz milion spraw na głowie lub wpaść tuż przed Twoim wyjściem i mieć pretensje, że nie masz czasu na plotki. Fałszywy przyjaciel jest również bardzo oddany w chwili, kiedy czegoś od Ciebie chce. Potrzebuje pieniędzy, podwózki do miasta, chce coś pożyczyć, albo też potrzebuje kogoś do opieki nad dzieckiem lub zwierzęciem? Wtedy możesz liczyć na jego sympatyczne gesty i pozornie miłe słowa. Niestety, tylko wtedy. W towarzystwie innych znajomych porzuca Cię i znów interesuje, gdy jesteś mu do czegoś potrzebny.
Po trzecie: jest egoistą!
Chcesz się przyjaźnić z egoistą? Fałszywy przyjaciel właśnie taki jest. Myśli tylko o sobie i nie potrafi wczuć się w położenie drugiej osoby. Brak mu empatii oraz wrażliwości. Fałszywy przyjaciel nie jest też w swoim działaniu bezinteresowny. Zrobi coś dla Ciebie tylko i wyłącznie wtedy, gdy działanie mu się opłaca i przyniesie mu korzyści.
Po czwarte: wyśmiewa, obraża i krytykuje
Kiedy prawdziwy przyjaciel Cię pocieszy, pochwali lub konstruktywnie skrytykuje, fałszywy będzie miał pożywkę z każdej Twojej porażki. Jeszcze długo będzie pamiętał, co zrobiłeś źle, nie cofnie się przed wyśmianiem Twojego zachowania, obrażaniem Cię i ostrą krytyką. Twierdzi oczywiście, że czyni to dla Twojego dobra ale… wcale tak nie jest, o czym przekonuje nas kolejny punkt.
Po piąte: życzy Ci źle!
Nie oszukuj się, fałszywy przyjaciel nie ma dobrych intencji i nie cieszy się Twoją radością. Taka osoba nie zachęca Cię do rozwoju, wręcz przeciwnie: neguje wszystkie Twoje pomysły i chęć do zmiany. Z drugiej strony nierzadko traktuje Cię jako sposób osiągnięcia własnych celów, jesteś więc wykorzystywany, a jeśli nie chcesz spełnić jego żądań… fałszywy przyjaciel z mistrzowskim wyczuciem wpędza Cię w poczucie winy.
Namierzony i zdemaskowany
Zamierzenie i zdemaskowanie fałszywego przyjaciela jest nieprzyjemne, ponieważ wiąże się z utratą przyjaciela, który tak naprawdę nigdy nim nie był. Pamiętajmy, że fałszywy przyjaciel jest gorszy niż wróg, ponieważ działa w ukryciu, a pod maską bycia miłym i uczynnym, kryje się człowiek podstępny i przebiegły. Znajomość z taką osobą jest trudna ale przekonanie się, że nasz przyjaciel to osoba fałszywa: jeszcze bardziej bolesne.
Wystrzegaj się fałszywych ludzi!
Spotkałeś na swojej drodze osobę, która pasuje do powyższego opisu? A może ktoś taki jest Twoim bliskim znajomym lub nazywasz go przyjacielem? Zastanów się dobrze, bo nie zasługuje na takie miano. Wystrzegaj się dwulicowych i fałszywych ludzi, unikaj z nimi kontaktu i nie wchodź w bliższe relacje. Na przyjaciół wybieraj osoby szczere, zaufane, lojalne, pomocne i oddane.
Osoby fałszywe nierzadko posiadają bardzo niską samoocenę, dowartościowują się krzywdą innych, a jednocześnie obawiają się samotności i odrzucenia.

EltenLink